PANEL HOME

Panel „Novinky a drby“

 

27.1.2012 byli Panelákoví Fotři již podruhé ve Špejcharu v Želkovicích. Dojali nás k slzám dva diváci. Jeden prohlásil: „A to jsem si myslel, že už jsem viděl všechno!“ Druhý, podroušený, vyžadoval od Panelákových Fotrů píseň od Karla Kryla. Naše odpověď, že na to, abychom ho zahráli, ho máme příliš rádi, ho neuspokojila a pokračoval v dalším podroušování.

 

7. a 8.12.2011 jsme zakončili šňůru ke třicetinám PF na Průhonu a v Kocouru. V Kocouru bylo vyvrcholení s Barel Rockem. Bobřa Panelákovým Fotrům pokřtil CD „PF30“. Křtěno bylo i DVD z Balbínky, kde byl pro změnu 10.11. kmotrem Jirka Hrdina. O oba nosiče si můžete psát! Je tam spoustu písní !!!

 

24.10.2011 nám ve Slaném v pivovaru Antoš dělal bedňáka obětavý sám velký Standa Berkovec. Ano TEN Berkovec. Na to, že je TEN, je Standa senzační příjemný kluk a Panelákoví Fotři doufají, že spolu zase někdy něco někde spácháme.

 

5.8.2011 byli díky Panelákoví Fotři Jardovi Samsonovi Lenkovi ozdobou festivalu Muzika.

 

2.7.2011 si Panelákoví Fotři po delší době zahráli v pohodě na festivalu Zahrada. Na zámku to bylo moc fajn. Věřme, že obdobně jako po vystoupení v pořadu Namoll, který byl po reportáži s námi zrušen, tak nedopadne i Zahrada.

 

28.8.2010 jako tradičně Panelákoví Fotři zakončili veleňský festiválek Písničky na dvorku. Tentokrát se kvůli počasí přesunul pod střechu. I tak jsme publikum načali v rámci Osady Zlaté oči a následně dorazili malou ochutnávkou chystaného ukulelového projektu. Pilně nacvičujeme, abychom ukázali přednosti i těchto svých malých nástrojů.

 

24.4.2009 v 0:05 hodin vysílala ČT1 premiéru pořadu Na moll, jehož součástí byla reportáž o Panelákových Fotrech natočená u Budilů ve zkušebně ve Veleni. Pokud jste premiérové vysílání propásli, můžete se podívat na  záznam: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/309295350010008-na-moll/. Váš videopřehrávač doporučujeme popohnat rovnou na začátek reportáže, tj. na cca 34. minutu.

                         

5.4.2009 do zkušebny ve Veleni přijde natáčet Česká televize pro pořad Na moll. Že prý jako kvůli našim ďábelským nástrojům. Dáme vědět, jak to dopadlo.

  

13.3.2009 - proběhlo základní kolo pražské porty. Panelákoví Fotři postoupili a můžete je spatřit na finálovém koncertu 23.4.2009. Taktéž se zúčastní českého finále Konkursu Zahrady 5.4.2009.

 

10.3.2009 od 19.30 hod. se v Jindřišské věži konal koncert a křest nového demáčku - cédéčka s příznačným názvem: "Když teremín buči buči".

Zazněly písně z tohoto CD, písně klasické panelfotrovské, ale také premiéry dvou až tří úplně nových písní. Ti kdož si mysleli, že PF už nic nového nemohou vymyslet, byli zklamáni. Jsou to takové býkárny, že se až sami divíme, jak jsme dobří.
Jako kmotry CD jsme požádali známého hudebního publicistu a kamaráda Tomáše Pohla a kytarového / písničkářského mága Jana Matěje Raka. Ten také zahrál pár kousků a dokonce jsme měli tu drzost ho požádat o zapreludování jedné písně v obsazení J.M.Rak + Panelákoví fotři. Chudák souhlasil.
Vlastní obřad křestu byl proveden v duchu Panelákových fotrů, tedy tradičně poněkud hodně velmi netradičně.
Kromě toho vystoupila proslulá Osada Zlaté oči, jejímž členem ostatně Jan Matěj Rak je také. Má z nás, Ozáků, nejstarší kytaru i čepici !!!!

Fotky ze křtu již zařazeny mezi obrázky.

28.12.2008 a 10.1.2009 se v bolestech rodí nahrávka dema Když teremín buči buči pod shovívavou režií a s neskonalou trpělivosti Filipa Guta.  

 

4.9.2008 - Osada Zlaté oči včetně kompletních PF vyhrála 1. kolo Notování pod Vyšehradem. Respektive na pódiu byli dokonce 2 Knébli a 2 Kyncli. Jak je to možné - fotogalerie poví více!

 

2.9.2008  Chystá se konečně příspěvek Panelákových fotrů k problematice Balkánské dechovky. Balkáne, třes se. Ještěže už to Traband nehraje, úplně bychom ho převálcovali.

 

23.8.2008  Na domácím festiválku Jardy Budila ve Veleni měly předpremiéru nové písničky a hlavně nový nástroj teremín. V rukou a na klíně Zdeňka Vidláka je to pravý nástroj pro PF!

 

4. a 5. 7.2008. byli reprezentanti Panelákových fotrů (Knébl + Kyncl s Jirkou Svítkem, čili Svitky) na finále písničkářů na festivalu Zahrada 2008. Svitky byly třetí a Michal Knébl pátý. Vyhoď fotra dveřmi, vleze oknem. Přesto škoda, že Jupp nevybral náš banjový projekt, byl by ozdobou Zahrady. Jeho chyba!

 

14.6.2008  jsme byli dárkem Jardy Hokra z Kamene úrazy na padesátinách Michala Pavlíka, violoncellisty skupiny Čechomor. Dokonce si s námi Michal zahrál na banjo jeden kousek původem od Mozarta. Stálo to za to!

 

16.4.2008  Na pražském finále Porty v klubu Mlejn jsme dostali zvláštní cenu poroty Sranda Porta (porota dokonce řekla P..el Porta, ale my jsme decentní hoši, tak tento vulgarismus na web nehodláme dát).

 

17.3.2008  A je to tady – postupujeme i do českého finále Zahrady 2008. 27.3. budeme od 18.00 v Bohnicích. A navíc nás na folktimu pochválil Miloš Keller. Což nám způsobilo chmury. Obávaný kritik, kterého někteří nazývají Masakr, jen tak nepochválí. Tak teď nevíme, na čom sme …? ! . : ). Viz – Napsali o nás.

 

11.3.2008  Banjový projekt Panelákových fotrů způsobil postup do pražského finále Porty 2008, které se bude konat 16.4. 2008 opět v klubu Mlejn. Asi nejžhavější chvilky prožil zvukař Pája, který musel zvučit čtyři banja, aby byla krásná, slyšitelná, vyrovnaná a identifikovatelná. Porotce Honza Komín nás má v podezření, že jsme bohatí, když máme zase nové nástroje (jestli prý příště přijdeme jako lyrové kvarteto, bude to na pováženou!). Neboj. Jsou to šunky, ozvučené genialitou Jardy Heavy Budila desetikorunovými piezo plíšky z nejbližšího elektra.  
 

3.3. 2008  Proslýchá se, že naše hudební potence je letos tak velká, že se musíme klonovat, abychom zvládli naše evangelium šířit mezi všemi vrstvami. Není to pravda. Knébl je Panelfotr, i když je i nadále sólistický písničkář, kterého pohledat. Vidlák je Panelfotr, i když zrestituoval skupinu Šuplík do nové podoby, díky nové zpěvačce stejně krásné a díky novému basákovi lépe dusající. Budil je Panelfotr, i když si užívá polabského keltství v kapele Městská i něžnějších poloh v duu Zvoneček. Kyncl je Panelfotr, i když se s dalším odpadlíkem za Šuplíku Jirkou Svítkem pokouší konkurovat písničkářům v duu Svitky. Knébl, Vidlák, Budil i Kyncl jsou Panelfotr, i když plodí další písně do Osady Zlaté oči. To všechno jmenované jsou bezva skupiny a doporučujeme je, ale Panelákoví fotři jsou jen jedni! To si uvědomte!

(tak pravil Kyncl)

 

1.3. 2008  Zvítězili jsme na 5. Hlubočepském festivalu mezi 10 trampskými a countryovými kapelami A že byly všechny dobré! Pozval nás na tento festival Sváťa Vacek (skupina Panoptikum) a to tak, že potřetí. Takže si na nás asi zvykli. V každém pádě díky Sváťo za pozvání i za hrneček se zašifrovaným datem 1.8.2008. Dáme mistrovi Leopardovi, on se s tím popasuje.